Leírás és Paraméterek
Erősített spirál tömlő, zöld 19 mm - 3/4"
Leírás
A spiráltömlő egy jó minőségű, könnyen használható tömlő. Anyaga egy lágy, hajlékony melynek köszönhetően a hűvösebb időben is könnyen kezelhető. Élettartamát tekintve 10-12 éves életciklussal alkalmazható, ezt követően ajánlott kicserélni.
A kerti tó gépészethez szükséges spirál tömlő alkalmazása. A tömlő bordái miatt speciálisan kialakított rögzítő bilincs alkalmazása szükséges. A tömlők méreteihez igazodva találhatjuk meg a megfelelő bilincseket. A spiráltömlő és a bilincsek használatával összekötjük a gépészeti készülékeket, pl. szivattyú, UV-C csírátlanító készülék, tó vízszűrő.
Felhasználási területek:
kerti tavak gépészetek csatlakoztatására
Vízesések táplálására
Jellemzők:
könnyen szerelhető
zöld színű
hajlékony
Adatok:
19 mm - 3/4"
30 folyóméteres tekercsben, folyóméterenként vásárolható
Zöld spirál tömlő 30 folyóméteres tekercsben.
Jó minőségű, könnyen kezelhető, hajlékony anyaga miatt hidegebb időben is jól szerelhető.
Befagyás sem károsítja, nem tartalmaz káros anyagot. A tömlő élettartama 10-12 év.
A szűrő közegek mellet az UV-C csírátlanító készülék is nagy segítségünkre lesz az algamentesítés során.
Az UV-C csírátlanító készülék alkalmazásával a vízben lévő algák és baktériumok kezelésére alkalmas készülék. A csírátlanító készüléket a szivattyúval és a tó vízszűrővel szükséges használni. A készülék belsőjében egy kvarcüveg van elhelyezve, amibe egy ultraviola lámpa van helyezve. Az UV-C készüléken keresztül átfolyó vizet megvilágító ultraibolya fény hatására elpusztulnak a vízben áthaladó baktériumok és algák. Az előpusztult algák a tó vízszűrön keresztül kijutnak a tó víz rendszeréből.
A készülékben elhelyezett UV-C fénycsövet érdemes szezononként cserélni, akkor is amennyiben az izzó még világít. A vízkő mentesítést ajánlott 2-3 havonta ellenőrizni, és elvégezni a hatékony működés eléréséhez.
Mely tényezők befolyásolják az alga szaporodást:
- Amennyiben túl sok hal van a tóban, a hal ürülék és a felesleges táp nagyban elősegíti.
- A vízinövények ültetéséhez használt humusz, vagy ásott föld.
- Az esővíz, mely a tetőről vagy a talajszintről bekerül a tó vízbe.
- Az őszi lombhullás során a fák levelei, melyek a vízbe hullva bomlásnak indulnak.
- A kerti tóba telepített kövek, melyek foszfor tartalmúak.
- Alul tervezett gépészet, problémát jelenthet a túl erősen működő szivattyú rendszer, vagy épp a kevésbé működő szűrő berendezés.
Az algamentesítés során figyelni kell arra is, hogy ne pusztítsuk ki teljesen az algákat, hisz jó hatásuk is van. Pl. oxigént termelnek a víz alatti növények számára, valamint eltávolítják a felesleges tápanyagot. Az algák elpusztulásakor megbarnulnak, ezeket el kell távolítani a tó vízből, hogy ne legyen bomlásnak induló tápanyag a vízben.